Čo mi Korona dala a čo mi vzala…“Porodíš” si svoj vlastný biznis, je to tvoje dieťa. Čím viacej rokov má, tým je samostatnejšie a vyvinutejšie. Ty ale zostávaš jeho rodičom rovnako od prvého dňa.

Je to živý organizmus, ktorý sa neustále mení, prispôsobuje momentálnej situácii. Je to veľký záväzok. A nedá sa robiť úplne iba mechanicky. Aby prežil, potrebuje lásku. Rodičovskú lásku.

5 rokov niečo denno-denne buduješ. Riešiš každodenné situácie, plánuješ, optimalizuješ, komunikuješ. Nemyslíš na to, že zajtrajšok bude iný ako si si naplánoval. A predsa…

Zrazu ti povedia, že od zajtra máš stopku. Rozumieš príkazu, ale netušíš ako to bude prebiehať. Zrazu žiadny z termínov v tvojom kalendári neplatí. Naučíš sa žiť bez plánovania, naučíš sa o tom komunikovať. Sám so sebou i s okolím.

Znovu nájdeš v tom novom spôsobe života nejaký systém. Prispôsobíš sa a hľadáš si v tom pozitíva. A že tam veru sú.

Okrem celkového spomalenia životného tempa prichádza uvedomenie. Je to ako absťák. Keď si pod vplyvom čohokoľvek, máš zahmlené zmysly. Keď ten vlpyv, ten tlak pominie, najskôr nevieš čo so sebou, môže sa objaviť strach, neistota, hnev, smútok. A je to tak v poriadku. Konečne máš čas a priestor všetky tieto pocity a emócie prežiť naplno. Rozprúdi sa energia, ktorá bola zastavená, či zablokovaná.

A je iba na tebe, ako s ňou naložíš. Buď sa ňou necháš pohltiť alebo nasadneš na ňu ako na surf a necháš sa voziť po vlnách života. Niekedy iba tak sedíš a čakáš na vlnu, necháš veci iba tak plynúť a potom prídu vlny obrovské a ty sa snažíš na nich, či medzi nimi žiť. Adrenalín sa ti vháňa do žíl a ženie ťa dopredu.

Dostala som od života jedinečnú príležitosť, dostala som čas - 7 týždňov. Je to dar. Ďakujem.

Dokončila som veci, ktoré som pred sebou tlačila.

Všetko som si v kľude zhodnotila, zodpovedala si na otázky, akým smerom budem to svoje “biznis dieťa” podporovať.

Korona nás s väčšinou zákazničiek spojila. Už sa všetky veľmi tešíme, keď prejdeme do ďalšej fázy nášho vlasového projektu.

Korona nás s pár zákazníčkami rozdelila. Bolo by sa to stalo skôr či neskôr aj bez nej. Iba sa to vďaka nej urýchlilo. A je to tak v poriadku.

Hovorí sa, že kaderníčky majú veľmi silno vyvinutý sociálny zmysel a cítenie. A i preto, že spolu trávime v salóne dlhé hodiny a pravidelne sú naše pracovné vzťahy také na hrane s tými súkromnými.

Na jednej strane je to biznis, no na druhej robený s láskou.

Komunikácia je však základ. Každá situácia sa dá vhodne zvolenou komunikáciou vylepšiť alebo aj zhoršiť a tým pádom aj každý vzťah, pracovný či súkromný.

A toto som si ja dala za úlohu, veľmi rada by som sa zlepšila v komunikácii. V týchto posledných týždňoch som si totiž uvedomila, že by som sa chcela naučiť vedieť lepšie komunikovať svoje pocity a vôľu.

Tak sa budem tešiť, ak mi v tom pomôžete😎