Zdravie vlasovej pokožky


O zdravie vlasovej pokožky sa stará trichologička (trichológ). Táto sa venuje terapiam ochorení vlasovej pokožky. Na základe vyšetrení je schopná diagnostikovať skutočnú príčinu problémov a poskytnúť riešenia. Pomocou vhodného terapeutického postupu ošetrení a prípravkov je schopná naučiť každého starať sa o zdravie vlasovej pokožky a zlepšenie jeho stavu v prípade nedúh.

Každá trichologička je originálna svojim prístupom k riešeniam. Musí sa stále vzdelávať, zaujímať sa o súvislosti, veľa čitať, deliť sa o skúsenosti s kolegyňami a kolegami, zaujímať sa o problémy svojich klientiek, či klientov, rozprávať sa s nimi a pomáhať im v tom, aby bol ich život s chorobami vlasovej pokožky plnohodnotný.

Môžeme sa spolu pozrieť na problematiku vlasov a vlasovej pokožky, akými sú konkrétne nadmerné vypadávanie vlasov, plešatosť (alopécia), lupovitosť, seboroická dermatitída, mastné vlasy, lupienka (psoriáza), dehydratácia vlasovej pokožky a vlasov, šupinatenie pokožky, krehké a lámavé vlasy.

Na trhu existuje niekoľko prístupov k možným riešeniam problémov so zdravým vlasovej pokožky. Každá trichologická klinika či spoločnosť má svoje postupy, prípravky, marketing, reklamu. Tak ako sme ľudia veľmi indiviuálni a rozdielni, tak nám aj každému vyhovuje iný prístup k riešeniam problémov a tak je to aj dobre.

Ja si skladám riešenia individuálne podľa konkrétnej diagnostiky s každou klientkou či klientom. Vyskúšala som viaceré metódy, postupy a produkty.

Najviac ma však oslovil neinvazívny a prirodzený prístup španielskej spoločnosti Kapyderm. Základom všetkých terapií u mňa v salóne je zábal z organickej rašeliny. Táto obsahuje veľké množstvo minerálov a počas 30-minútového pôsobenia umožňuje, aby si z nej pokožka vzala do svojich hlbších vrstiev tak potrebnú hydratáciu. Na oplátku rašelina pokožku detoxikuje, vyčistí, uvoľňuje, prekrví a okysličí. Následne podľa diagnostiky odporučím vhodný šampón na doma, prípadne ďalšie doplnkové prípravky v prípade akútnych chorôb vlasovej pokožky. Počas návštevy salóna sa rozprávame i o správnych krokoch v starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku.

Po absolvovaní tejto terapie je pokožka ako znovuzrodená a môže začať pre ňu tak dôležitá obnova.

Ak Vás oslovil môj prístup, rada Vás privítam u mňa v salóne.