O kolegialiteV kaderníckych kruhoch sa počas krízy spustila silná vlna kolegiality.

Je mi veľkou cťou patriť do tejto komunity!

Po prvotnom šoku sme sa prispôsobili situácii a snažíme sa využívať čas efektívne. Mnoho kaderníčiek/kaderníkov pomáha kolegyniam/kolegom tým, že im zadarmo venujú svoj čas, aby sa podelili o svoje znalosti, vedomosti, tipy a skúsenosti. Webináre na sociálnych sieťach na rôzne vysoko odborné, či i laické témy môžeme teraz sledovať prakticky od rána do noci.

Vznikajú aj rôzne výzvy, aby si kaderníci navzájom na sociálnych sieťach zdieľali svoje príspevky, čím si pomáhajú v šírení vlastnej reklamy, keďže väčšina z nás sme zostali zo dňa na deň úplne bez príjmu.

Nenatrafila som zatiaľ na žiadny takýto príspevok, ktorý by bol platený.

V salóne pracujem sama a výhradne na objednávku. Počas termínu sa venujem vždy iba jednej zákazníčke. Týmto spôsobom sa jej môžem venovať úpne naplno, lepšie sa sústredím na svoje myšlienky a eliminujem tým aj riziko prípadných chýb.

Pri takto nastavenom režime by sa mohlo zdať, že sa nemám s kým poradiť, ak potrebujem alebo že sa nemám od koho učiť. Je to inak…moje neustále vzdelávanie sa je dosť systematické. Pokúsim sa ho trochu priblížiť.

Nezávislá vzdelávacia akadémia, ktorá ponúka kaderníčkam i kaderníkom pestrú paletu školení na rôzne témy, akými sú napríklad farbenie, strihy, sebarozvoj, náuka o vlase, produkty, výčesy a rôzne iné, má svoje pôsobiská v Prahe a Bratislave. Odborníci s dlhoročnými skúsenosťami nám tu prednášajú teóriu alebo na praktických príkladoch ukazujú nové veci. Mnohé školenia majú aj takú praktickú časť, kde ja pracujem pod dozorom školiteľov a priamo si dokážem vychytať svoje nedostatky. Školitelia si moju pozornosť získali tolerantným, chápajúcim prístupom, kde žiadna otázka nie je hlúpa. Veľkým bonusom pre mňa sú vždy nové kontakty z celého územia Čiech a Slovenska.

Aby som po návšteve môjho salónu mohla s dobrým pocitom vyprevadiť klientku, ktorá je i mojou chodiacou reklamou, musím používať materiál a produkty od kvalitných profesionálnych značiek. Pracujem výhradne so značkami, od ktorých cítim podporu ako v obchodnej tak i vzdelávacej oblasti. Tieto školenia sú buď regionálne alebo sa odohrávajú na sociálnych sieťach. Kolegyne a kolegovia z týchto školení sa mi často stávajú priamymi radcami, pretože pracujeme s konkrétnymi rovnakými produktami a technologickými postupmi.

Keď človek ovláda cudzie jazyky otvára mu to online alebo i fyzické školenia prakticky z celého sveta.

V neposlednom rade sama chodím na vlasy ku kolegyni, s ktorou sa dokážeme väčšinu času rozprávame o práci.

O vlasovej pokožke, jej hygiene, vlasoch, správnej technike umývania, produktoch, farbách, strihoch, opravách poškodených vlasov a všetkých súvisiacich témach dokážem rozprávať celé hodiny a to okrem iného i vďaka všetkým mojim kolegyniam a kolegom.

Každú kolegyňu si nesmierne cením a každý kolega má vždy veľmi inšpiruje (samozrejme i vice versa).

Všetkým Vám patrí moje veľké ĎAKUJEM!